Pár slov

O nás

Naša konferencia

TEDxYouth
@Bratislava

Konferencia svetového formátu TEDx, organizovaná skupinou kamarátov, mladých Bratislavčanov. TEDxYouth@Bratislava je podujatie pre stredoškolákov i vysokoškolákov, s cieľom podeliť sa o myšlienky hodné šírenia.
Multižánrová konferencia pre mladých ľudí
Formáty

Aký je rozdiel medzi TED a TEDx

Formát TEDx

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia” ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED.

TED

TED je nezisková organizácia, ktorá sa venuje myšlienkam, ktoré sa oplatí šíriť. TED sa začal ako štvordňová konferencia v Kalifornii pred 30 rokmi a rozrástol sa, aby podporil svoje poslanie s viacerými iniciatívami. Dve výročné konferencie TED pozývajú popredných svetových mysliteľov a tvorcov, aby hovorili 18 a menej minút. Mnohé z týchto prednášok sú potom bezplatne dostupné na TED.com. Medzi rečníkov TED patrili Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Sal Khan a Daniel Kahneman.

Každoročná konferencia TED sa koná každú jar vo Vancouveri v Britskej Kolumbii. Medzi mediálne iniciatívy TED patrí TED.com, kde sa denne uverejňujú nové prednášky TED; TED Translators, ktorá poskytuje titulky a interaktívne prepisy, ako aj preklady od dobrovoľníkov z celého sveta; vzdelávacia iniciatíva TED-Ed. TED založila projekt The Audacious Project, ktorý využíva kooperatívny prístup k financovaniu nápadov s potenciálom vytvárať zmeny v vzrušujúcom rozsahu; TEDx, ktorý podporuje jednotlivcov alebo skupiny pri organizovaní miestnych, samoorganizovaných podujatí v štýle TED po celom svete, a program TED Fellows, ktorý pomáha inovátorom z celého sveta, ktorí menia svet, zosilniť vplyv ich pozoruhodných projektov a aktivít.

Sledujte TED na  Twitteri alebo na Facebooku.